Ministar unutrašnjih poslova Republike Srpske Željko Budimir izjavio je da je Policija Republike Srpske najspremnija policijska agencija u Bosni i Hercegovini, ističući da se to najbolje može vidjeti kroz manifestaciju “Policijada”, koja je danas otvorena u Zalužanima kod Banjaluke.
Budimir je poručio da Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske raspolaže jednom od najboljih policijskih struktura u regionu zahvaljujući stalnim ulaganjima u opremu, obuku i usavršavanje policijskih službenika.
“Imamo jednu od najboljih policijskih agencija u regionu i to je rezultat konstantnog rada, ali i ulaganja u obuku i modernu opremu kako bismo građanima pružili što veću sigurnost”, prenosi SRNA.
Dodao je da će MUP Republike Srpske i u narednom periodu nastaviti jačati svoje kapacitete kako bi adekvatno odgovorio na savremene bezbjednosne izazove.
Ovogodišnja dvodnevna “Policijada” okupila je oko 700 učesnika, što je rekordan broj do sada. Zamjenik predsjednika Sindikata radnika unutrašnjih poslova Republike Srpske Davor Stupar rekao je da manifestacija prerasta u ozbiljno sportsko takmičenje koje okuplja veliki broj pripadnika MUP-a RS.
data-nosnippet>
