Crnogorska policija uhapsila je 26-godišnju djevojku iz Plava zbog sumnje da je od sedamdesetogodišnje osobe ukrala 70.000 eura, 1.100 američkih dolara i 300 švajcarskih franaka.
Kako je saopšteno iz Uprave policije, osumnjičena R.Đ. je, koristeći povjerenje oštećenog, ušla u njegovu kuću čija vrata nisu bila zaključana te otuđila novac.
Novac je potom sakrila u šteku u svom stanu, a dio je počela trošiti na putovanja, luksuznu garderobu, nakit i poklone.
– Dio novca, u iznosu od 11.000 eura, dala je svom emotivnom partneru, koji je tim sredstvima kupio „golf sedam“ – navodi se u saopštenju policije.
Prilikom pretresa kuće osumnjičene policija je pronašla štek u kojem se nalazilo 36.850 eura.
Novac je oduzet i bit će vraćen oštećenom, a privremeno je oduzeto i vozilo kupljeno ukradenim novcem. Nakon okončanja procedure, automobil će također biti predat oštećenoj osobi.
Osumnjičena će biti privedena nadležnom tužiocu u Plavu.
data-nosnippet>
