32.7 C
Sarajevo
07/18/2024
Jutarnji
NaslovnicaSportFrancuska u očajnoj utakmici savladala Belgiju i izborila plasman u četvrtfinale Evropskog...

Francuska u očajnoj utakmici savladala Belgiju i izborila plasman u četvrtfinale Evropskog prvenstva

Reprezentacije Francuske i Belgije odmjerile su danas snage u petoj utakmici osmine finala Evropskog prvenstva u Njemačkoj, a prolazak među osam najboljih selekcija turnira izborila je Francuska, minimalnom pobjedom od 1:0.

Favorit je u današnjem duelu bila Francuska, koja je ipak od početka turnira bila očajna u igri prema naprijed, mada je bila jako čvrsta u odbrani, pa je bilo jasno da nećemo gledati dobar meč, pogotovo jer ni Belgija više ne igra napadački.

Gledali smo, blago rečeno, uspavanku, od prve minute utakmice. Bilo je jasno da Francuska individualno ima mnogo više kvaliteta, a bilo je isto tako jasno i da Francuzi igraju bez ikakvog rizika, i da će probati da meč dobiju bez da se previše otvaraju.

Belgijanci su šansu vrebali iz kontranapada koji su bili jako rijetki i neorganizovani, i tek su Lukaku i De Bruyne uputili barem malo opasnije udarce ka golu Francuske. S druge strane, šutirali su Francuzi više od 20 puta ka golu Belgije, ali bili su uglavnom izuzetno bezopasni sve do 85. minute, kada rezervista Randal Kolo Muani jako traljavo šutira. Lopta se međutim odbija od Vertonghena, mijenja pravac i završava u golu.

Promjena do kraja meča nije bilo, pa je Francuska nastavila lov na naslov Evropskog prvenstva.