Nikola Vasilj se u suzama oprostio od Sankt Paulija: “Teško mi pada odlazak”

Redakcija
Autor
1 min čitanja
Foto: Društvene mreže

Bh. golman napušta klub nakon ispadanja iz Bundeslige

Nikola Vasilj završava poglavlje u Sankt Pauliju. Bosanskohercegovački golman potvrdio je nakon utakmice posljednjeg, 34. kola Bundeslige protiv Volfsburga da mu je to bio posljednji nastup u dresu hamburškog kluba.

Emotivno oproštaj

Vasilj nije krio emocije nakon finalne utakmice sezone. Poručio je da mu teško pada odlazak iz sredine u kojoj je ostavio dubok trag, a njegove riječi nisu ostavile nikoga ravnodušnim. Za Sankt Pauli je bio mnogo više od golmana, postao je dio identiteta kluba.

Ispadanje iz Bundeslige

Poraz od Volfsburga zapečatio je sudbinu Sankt Paulija, koji se zvanično vraća u drugoligaški fudbal. Klub koji je prošle sezone oduševio povratkom u elitni rang njemačkog fudbala nije uspio zadržati mjesto među najboljima.

Šta slijedi za Vasilja?

Prema navodima njemačkih medija, još nije poznato gdje će reprezentativac BiH nastaviti karijeru. Jedno je sigurno, Vasilja u bliskoj budućnosti čekaju važne obaveze u dresu Zmajeva, s kojima ga očekuje nastup na Svjetskom prvenstvu.

Podeli ovaj članak
Nema komentara

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *