Bh. fudbaler Kerim Alajbegović danas se emotivnom porukom oprostio od navijača Salzburga nakon uspješne sezone provedene u austrijskom klubu.
Alajbegović je zahvalio klubu i navijačima na podršci, ističući da je u Salzburgu imao odlične uslove za razvoj i napredak.
“Zdravo dragi navijači Salzburga. Došlo je vrijeme da se oprostimo. Zahvaljujem se klubu na potpunom povjerenju i zaista sam uživao na terenu. Dočekan sam veoma toplo i zahvaljujem klubu što mi je omogućio da se tako dobro razvijam. Želim klubu sve najbolje u budućnosti”, poručio je Alajbegović.
Mladi bh. fudbaler stigao je u Salzburg pred početak ove sezone iz Bayer Leverkusena za dva miliona eura, a iza sebe je ostavio sjajnu sezonu u kojoj je upisao 12 golova i četiri asistencije u 43 nastupa.
Njegove odlične partije natjerale su Bayer da aktivira otkupnu klauzulu i vrati ga u svoje redove za osam miliona eura.
Ipak, prema pisanju medija, Alajbegović se vjerovatno neće dugo zadržati u Leverkusenu, jer njemački klub navodno planira njegovu prodaju italijanskoj Romi već ovog ljeta.
data-nosnippet>
