Tragedija u Doboju: Pijan vozač “Mercedesa” usmrtio pješaka

Redakcija
Autor
1 min čitanja
Foto: Ilustracija

Sinoć je u mjestu Podnovlje kod Doboja došlo do teške saobraćajne nesreće u kojoj je život izgubio jedan pješak.

Nesreća se dogodila oko 21 sat na regionalnom putu R1-3104, kada je vozač automobila marke Mercedes, B. Đ. iz Doboja, udario pješaka Ž. M., također iz ovog grada. Nažalost, pješak je na licu mjesta preminuo od zadobijenih povreda.

Policija je obavila uviđaj pod nadzorom dežurnog tužioca Okružnog javnog tužilaštva Doboj, a vozaču je izvršeno alkotestiranje. Utvrđeno je da je imao čak 1,72 promila alkohola u krvi u trenutku nesreće.

Ovaj tragični događaj još jednom otvara pitanje odgovorne vožnje i posljedica koje alkohol može imati za sigurnost svih učesnika u saobraćaju.

OZNAČENO:
Podeli ovaj članak
Nema komentara

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *