25 C
Sarajevo
05/20/2024
Jutarnji
NaslovnicaSport(VIDEO) Nestvarne scene u Leverkusenu: Bayer je postao prvak Njemačke, a sudija...

(VIDEO) Nestvarne scene u Leverkusenu: Bayer je postao prvak Njemačke, a sudija je “pobjegao” prije kraja sa terena!

Xabi Alonso je u takmičarskoj godini 2023/24 stekao trenerski doktorat. Od Bayer Leverkusena je napravio fantastičan tim i osvojio je prvu titulu prvaka s popularnim Apotekarima.

Ne pamti se da je neki klub osvojio titulu prvaka Njemačke na tako superioran način, a da to nije bio Bayern, s obzirom na to da su Apotekari ostavili Bavarce na -16.

Bayer je osnovan 1904. godine i praktično je 120 godina čekao na titulu prvaka, koju su konačno zasluženo osvojili nakon dugogodišnjeg čekanja.

Duel s Werderom bio je jednosmjerna ulica. Konačan rezultat bio je 5:0, a apsolutni kralj meča bio je Wirtz, koji je kompletirao hat-trick u drugom poluvremenu.

Poslije prvog dijela, Boniface je postigao gol iz penala za 1:0, da bi u drugom poluvremenu Apotekari postigli još četiri gola. Xhaka je postigao gol u 60. minuti, nakon čega je Wirtz postigao tri gola zaredom. Navijači su bili jako nestrpljivi posljednjih 20-ak minuta i jedva su čekali da utrče na teren, što se posebno vidjelo u finišu utakmice.

Kada je Wirtz postigao peti gol, na hiljade navijača je utrčalo na teren. Sudija Osmers nije ni stigao svirati kraj meča, ali je slavlje već počelo.

Inače, Bayern je bio prvak Njemačke posljednjih 11 godina, ali nema sumnje da će današnje scene s BayArene obići svijet.

Za Apotekare sezona nije završena, jer ih čeka finale DFB Pokala protiv drugoligaša Kaiserslauterna, dok su na pravom putu da izbore polufinale Europa lige nakon 2:0 protiv West Hama u prvom meču četvrtfinala.