32.7 C
Sarajevo
07/18/2024
Jutarnji
NaslovnicaSport(VIDEO) Pogledajte kako je fantastična Lana Pudar osvojila srebro na Evropskom prvenstvu

Fantastična plivačica Lana Pudar osvojila je srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu u disciplini 200 metara delfin.

Pudar je imala impresivnu utrku u Beogradu, a do cilja je došla za 2:08.15, što je bilo dovoljno za srebrenu medalju. Brža od nje je bila jedino sjajna Dankinja Helena Rosendal Bah (Rosendahl Bach,  2:07.88).

Ovo je treća medalja s Evropskih prvenstava za našu maestralnu Mostarku.

Podsjetimo, Pudar je 2021. u Rimu osvojila evropsko zlato u disciplini 200 metara delfin, dok je na 100 metara delfin došla do bronze.

Pogledajte kako je Lana Pudar osvojila srebrenu medalju na Evropskom prvenstvu u Beogradu.