Oglasi - Advertisement

Jučer je bio dan mostarskih derbija. Pored seniora, svoje susrete igrali su pioniri i kadeti. Krajnji ishod u svim je bio jednak – pobjede Zrinjskog.

Pionirska selekcija Plemića savladala je vršnjake iz Veleža rezultatom 3:2.

Sadržaj se nastavlja nakon oglasa

Zrinjski je poveo u 38. minuti golom Maida Begunića, a Rođeni su se vratili pet minuta poslije kada je pogodio Amer Balić. U 52. minuti Matej Trogrlić vraća prednost Plemićima, Danis Imamović u 60. minuti izjednačuje rezultat, da bi u 65. Filip Antelj pogodio i, ispostavit će se, postavio konačnih 3:2.

I kadeti Zrinjskog su savladali Velež, a rezultat je glasio 4:2.

Poveli su Rođeni preko Orhana Volodera u 13. minuti, da bi Mustafa Velić izjednačio u 42. minuti. I opet je Velež došao do vodstva – ponovo je strijelac bio Orhan (61‘) – no Plemići su onda ubacili u brzinu više i golovima Stipe Lučića (63‘ i 88‘) te Filipa Galića (86‘) su stigli do trijumfa.

Podsjetimo, seniori Zrinjskog su sinoć slavili na Areni Rođeni rezultatom 1:0 u devetom kolu Wwin lige Bosne i Hercegovine.